bio kalhotky - s přestřihem

Cena:
180 Kč
Typ látky

Velikost Tooltip

Vyberte barvu

Popis produktu

Kalhotky jsou vyrobeny ze 100% biobavlny s certifikací GOTS.

Kalhotky využívají asymetického přestřihu na předním díle, od kterého jsou vedeny pruhy látky do boků tak, aby vytvářely krásnou siluetu. Mají střední výšku pasu, ozvláštněnou véčkem pod pupkem. Smetanová barva je přirozenou barvou biobavlny, naše spodní prádlo tak splňuje nejvyšší kritéria zdravotní nezávadnosti. Tyto kalhotky střihově vyhovují i těhotným ženám do čtvrtého měsíce těhotenství. Jejich umístění pod břicho nebrání průtoku krve k miminku. Od čtvrtého měsíce doporučujeme střihově "kalhotky s krajkou" nebo nově i bez ní. 

Značení velikostí

INT

EU

CZ

O. pasu

O. boků

S

36

42

58-62

83-87

S

38

44

63-67

88-93

M

40

46

68-72

93-98

M

42

48

73-77

98-103

L

44

50

78-82

103-108

Údržba: Tyto kalhotky můžete prát do 40 stupňů celzia. Při vyšší teplotě může dojít ke sražení materiálu. Pro udržení bio kvality materiálu doporučujeme prát v ekologickém pracím prostředku. Nesušte v sušičce, ani na přímém slunci.


Tento model i všechny další v naší nabídce jsou kompletně vyrobeny v České republice. To znamená, že je v ČR nejen šijeme, ale i samotný materiál na jejich výrobu je zde splétán. Podporujeme Českou tradici výroby látek.

 

Biobavlnu volíme z těchto důvodů:

  • pěstuje se bez chemikálií

  • nepředstavuje zátěž pro planetu (půda, spodní voda)

  • není postupnou záhubou pro její pěstitele a pracovníky na polích s bavlníkem (v konvenční produkci jim chemikálie způsobují různá onemocnění i nádorového charakteru)

  • není nebezpečná pro její nositele (při konvenčních postupech obsahuje jedno obyčejně tričko čtvrt kilogramu chemikálií, které se postupně uvolňují do kůže při nošení)

  • je příjemná na těle

  • působí antistresově, její měkkost uklidňuje tělo, mysl i ducha

  • je hypoalergenní a nedráždí ani citlivou kůži

  • na pěstování biobavlny není třeba takové množství vody jako při konvenčních postupech pěstitelství bavlníku