sukýnka

biotriko-1bio-sukne-1bio-sukne7
Cena:
550 Kč
Velikost Tooltip

Vyberte druh látky Tooltip
Vyberte si z možností druhu látek.

Délka sukně Tooltip
Vyberte z možností, jakou délku sukně potřebujete.

Vyberte barvu biobavlny Tooltip
Vzorník barev biobavlny najdete v menu nahoře.

Vyberte barvu bambusu Tooltip
Vzorník barev bambusu najdete v menu nahoře.

Popis produktu

Tato sukně ze 100% biobavlněného jednolíce s certifikací GOTS v sobě nese všechny výhody biobavlny vedle moderního, lehce zvlněného krátkého střihu.

 

Nově šijeme sukni z  barevných odstínů biobavlny vypěstované ze starých odrůd, které jsou přirozeně zbarveny a tudíž je již nebarvíme. Máme odstín olivově zelené biobavlny v krásném melíru, oříškově hnědé, nazývané také "caffé latté ". Sukni nabízíme  i v přírodní smetanové barvě biobavlny.

Pro delší životnost a požadavek pružnosti je v této látce vysoké gramáže obsažen také elastan a to v poměru 95% biobavlna + 5% elastan.

Výhodou je, že obě barevné varianty biobavlny praním ještě tmavnou. 

Sukněse hodí do města, pro volný čas, ale i na sport - představuje prototyp tenisové sukně. Je mírně upravitelná šňůrkou - proto není nutné ji při menších váhových změnách vyřadit ze šatníku! Sukýnka se hodí pro sportovně založenou ženu stejně jako pro tu, která dává přednost minimalistické koncepci svého šatníku. Regulovatelnou šňůrku v pase uvítají i těhotné ženy.

 

Tento model i všechny další v naší nabídce jsou kompletně vyrobeny v České republice. To znamená, že je v ČR nejen šijeme, ale i samotný materiál na jejich výrobu je zde splétán. Podporujeme Českou tradici výroby látek.

 

Biobavlnu volíme z těchto důvodů:

  • pěstuje se bez chemikálií

  • nepředstavuje zátěž pro planetu (půda, spodní voda)

  • není postupnou záhubou pro její pěstitele a pracovníky na polích s bavlníkem (v konvenční produkci jim chemikálie způsobují různá onemocnění i nádorového charakteru)

  • není nebezpečná pro její nositele (při konvenčních postupech obsahuje jedno obyčejně tričko čtvrt kilogramu chemikálií, které se postupně uvolňují do jejich kůže při nošení)

  • je příjemná na těle

  • působí antistresově, její měkkost uklidňuje tělo, mysl i ducha

  • je hypoalergenní a nedráždí ani citlivou kůži

  • na pěstování biobavlny není potřeba takové množství vody jako při konvenčních postupech pěstitelství bavlníku