bio punčocháče

bio-puncochy-(2)8bio-puncochy-(4)bio-puncochy-(3)
Cena:
165 Kč
Velikost Tooltip

Typ látky

Vyberte barvu

Popis produktu

Dětské punčocháče jsou vyrobeny ze 100% certifikované biobavlny.

Jsou vhodné zejména pro děti s různými kožními problémy (atopický exém, alergie) a zvýšenou potivostí kůže. Dále pro všechny děti, u kterých mají rodiče vysoké požadavky na zdravý životní styl, neboť neobsahují žádné chemické příměsy (lycra, polyester, elasten aj.). Z toho důvodu dochází po celodenním nošení punčocháčů k jejich lehčímu vytažení, které se po vyprání opět vyrovná (nejedná se však o vytažení do té míry, na kterou jsme byli zvyklí v předchozích generacích). Vy, kteří jste při nákupu opticky navyklí na zmenšenou velikost strečového výrobku, který se teprve na těle zvětšuje, se nenechte zmást reálnou velikostí biobavlněných punčocháčů. Punčocháče bez streče jsou na první pohled větší než strečové, jejich velikost se rovná individuální výšce dítěte.

Některé velikosti se šijí s gumou v pase i s kšandami, aby dítě mělo při lezení dvojí jištění proti sklouznutí punčocháčů. Z naší zkušenosti víme, že guma v pase dostatečně zajistí potřebné držení, a proto doporučujeme těm, kteří kšandy nechtějí, aby si je odstřihli. 

 Tento model i všechny další v naší nabídce jsou kompletně vyrobeny v České republice. To znamená, že je v ČR nejen šijeme, ale i samotný materiál na jejich výrobu je zde splétán. Podporujeme Českou tradici výroby látek.

 

 Biobavlnu volíme z těchto důvodů:

  • pěstuje se bez chemikálií

  • nepředstavuje zátěž pro planetu (půda, spodní voda)

  • není postupnou záhubou pro její pěstitele a pracovníky na polích s bavlníkem (v konvenční produkci jim chemikálie způsobují různá onemocnění i nádorového charakteru)

  • není nebezpečná pro její nositele (při konvenčních postupech obsahuje jedno obyčejně tričko čtvrt kilogramu chemikálií, které se postupně uvolňují do kůže při nošení)

  • je příjemná na těle

  • působí antistresově, její měkkost uklidňuje tělo, mysl i ducha

  • je hypoalergenní a nedráždí ani citlivou kůži

  • na pěstování biobavlny není třeba takové množství vody jako při konvenčních postupech pěstitelství bavlníku