O nás

O nás

Značka Česká bio móda je na trhu již deset let a používá výhradně materiály, které jsou vyráběny v souladu s přírodou.

Uvědomujeme si, že naši zákazníci jsou vědomí lidé, kteří si dobře promýšlejí, co si koupit, jelikož nechtějí doma kupit zbytečné věci. Snažíme se být proto ekologičtí ve výrobě i přístupu k zákazníkům.

Uvědomujeme si, že naši zákazníci jsou vědomí lidé, kteří si dobře promýšlejí, co si koupit, jelikož nechtějí doma kupit zbytečné věci. Snažíme se být proto ekologičtí ve výrobě i přístupu k zákazníkům.

Rádi Vám vycházíme vstříc při úpravě věcí na míru. Již řadu let nabízíme standartní či prodloužené délky těla, rukávů či nohavic. Tímto přístupem eliminujeme zbytečné plýtvání drahocennou látkou a vytváření skladových zásob, stejně jako Vaši energii pro vracení nesedícího modelu. Skladem máme pouze spodní prádlo. Šijeme výhradně z přírodních materiálů, které jsou vyráběné v Česku, výjimečně v sousedních státech, zejména pro kvalitu barvení biobavlny Gots. Stejně tak i používáme gumy a další komponenty vyráběné v České republice. Upřednostňujeme nebarvenou 100% biobavlnu s certifikací Gots v přírodních odstínech smetanové, olivové nebo oříškové.

gots

Není nám jedno, čím se ve světě biobavlna barví. My upřednostňujeme barvení s certifikací Gots. Tím se lišíme od jiných obchodů, které nabízejí pouze Gots certifikaci biobavlněné příze, ze které byla látka utkána nebo upředena. Ovšem procesem barvení si již nikdo hlavu neláme, hlavně že cena je příznivá. Konvenčně barvená biobavlna je chemickým procesem narušena. Barvení s certifikací Gots je o mnoho ohleduplnější k planetě i ke zdraví člověka, a proto i nákladnější záležitost.  Z těchto barevných variant, které nejsou barveny s certifikací Gots, jsou v naší nabídce pouze černá a růžová biobavlna s certifikací příze Gots a veškerá bambusová viskóza, které byly kompletně vyrobeny v Česku, kde ještě neumíme obarvovat přírodní cestou, pouze s certifikací Öeko - Tex Standard 100. Chceme být pravdivý ke svým zákazníkům a nepodávat polovičaté informace, abychom měli větší prodejnost, jak se to v dnešní době ve světě udržitelné módy děje..... 

V neposlední řadě myslíme na ekologii i v odesílání zásilek. Nenecháváme si vyrábět papírové krabičky s logem a hedvábným papírem, ale posíláme oděvy v papírových krabicích, které dostáváme a dáváme jim druhou šanci k využití. Menší věci posíláme v recyklovaných papírových obálkách. Obalový materiál je buť papír nebo plast, který je v přírodě rozložitelný. 

 Co můžete očekávat od projektu ČESKÁ BIO MÓDA ? Co přináší nového a čím je prospěšná?

Je ČESKÁ:

 • všechny věci šijeme sami ve své dílně  v Českém ráji již více než deset let
 • modely navrhujeme  s velkou důsledností a zaměřujeme se na celek i detail
 • zakázkami rozšiřujeme výrobu 100% bio bavlněné paličkované krajky v jedinečné továrně v moravském regionu

 • podporujeme pletárny úpletů v České republice 

Slovem BIO v našem názvu vyjadřujeme značku kvality, jež garantuje:

 • zdraví lidí při pěstování a zpracování biobavlny

 • přirozenou práci v oblastech, kde se biobavlna ekologicky pěstuje

 • dokonalost přírodně rostlé biobavlny, kterou není třeba vylepšovat chemickými přísadami ani barvit

 • zdraví těch, kdo oděvy nosí:  

 • nemusí detoxikovat chemii z oděvu (menší potivost)

 • biobavlna i ostatní ekologické materiály jsou prodyšné - zajišťují tak přirozenou termoregulaci těla

 • ekologické látky jsou vhodné i pro alergiky a osoby s kožními problémy, pro děti, uzdravující se osoby nebo pro ty, jež mají změněnou vnímavost prostředí (např. poporodní citlivost kůže)

 • ekologické materiály jsou příjemné na dotek všem

A nakonec – jedná se o MÓDU.

Všechny námi používané materiály jsou vyráběny v souladu s přírodou, která nám je i inspirací. Do konečného návrhu nového modelu se ovšem promítá i současný životní styl a městská elegance. Tato poslední složka našeho názvu podtrhuje obě předchozí a vyvyšuje je na srovnatelnou kvalitu s ostatními módními značkami, ovšem v kvalitě, kterou jinde nenajdete. Poprvé se tak můžete setkat s produkty, u kterých se čistota přírody snoubí s místní produkcí a navíc v designu, který není zpátečnický, ale schopný se uchytit i po boku novodobého oděvnictví. To vše v rámci rafinovaných střihů a originálních aplikací vznikajících pod rukama vedenýma výtvarným duchem! 

Volba materiálů podléhá přísným kritériím bio certifikátů, látky si zachovávají své přirozené vlastnosti a jsou na těle velmi příjemné. Podrobnější informace o certifikátech, jež používáme hledejte prosím pod názvem „certifikáty“.

Při navrhování modelů se Adéla Stonjeková, která je zároveň autorkou České bio módy, inspiruje řadou prvků – přirozenou anatomií člověka: využívá nebo vhodně upravuje klasické střihy pánské i dámské, podtrhuje u obou pohlaví, co si žádá. U dětského textilu  citlivě vnímá potřeby dítěte v drobných detailech jako rozparky u kotníku legín nebo širší sukně pro volnost pohybu. Dále hledá inspiraci v přírodě: větrem, když chce čelit letním horkům, labutěmi, když hledá elegantní límec pro mikinu nebo směřuje i výše, když chce ženě propůjčit andělská křídla. A v neposlední řadě neopomíná ani sledovat současnou módní scénu a zohlednit ji do svého konceptu celistvé módy, která funguje v přírodě i ve městě. Obsahuje člověka v celé šíři a dokáže se mu přizpůsobit.

 Adéla_Stonjeková

Mgr. Adéla Stonjeková je autorkou projektu ČESKÁ BIO MÓDA.

 

ceskabiomoda_-_Jana_Cinková

Jana Cinková šije pro ČESKOU BIO MÓDU

 Poměrně nedávno vzniklý trh s oblečením v bio kvalitě postrádal dostatečně širokou nabídku soudobých střihů a designu. Adéla proto využila svého potenciálu výtvarnice k vytvoření sebevědomé a nadčasové módy, která je ekologická a bio. Její myšlenku jí pomáhá realizovat nadaná dámská krejčová Jana Cinková, která svou pečlivostí a umem získaným dvacetiletou praxí v oděvnictví, dodává bio módě na kvalitě zpracování. Obě fungují v symbióze jako doplňující se živý organismus, jenž přivádí na svět nové nápady a vhledy k tvorbě. Všechny oděvy jsou dlouho testovány nošením, praním, sušením v nejrůznějších podmínkách. 

 

Petra Vejnarová šije pro ČESKOU BIO MÓDU

 

Kolekci 2016  a 2018 fotila profesionální fotografka Vendula Fantová.

Ostatní kolekce fotila Adéla Stonjeková.